Tumblr Kullanıyorum

Bi süredir tumblr kastırıyorum. Blogger'a giresim pek gelmiyor. Yine arada yazabilirim belkiama hayatımda bu sıra pek de işe yarar, anlatımı yapılacak malzeme çıkmıyor. Bende şarkıdır, türküdür paylaşıyorum öyle tumblr'da.

Adresim : brhm.net * belki takip etmek isteyen olabilir, edelim edişelim.


Bloğuma biraz tatil.

15 Kişiye Saldırdım

"15 kişiye saldırdım vurdum vurdum saymadım .." Baba ! Şarkı müthiş.

Neden Hayır ?

Bi tv programında referandum tartışılıyor, Müjdat Gezen de katılmış programa. İzleyicilerden biri soruyor, neden hayır ? Kafam karışıyor buna mantıklı bi cevap istiyorum. Müjdat Gezen şöyle diyor; ben bu hükümetin faşist olduğunu düşünüyorum, şimdi bir soru soracağım bana cevap veremeyeceksiniz ” Şuanda basın, yayın organları olarak hükümet tarafından baskı altındamısınız, değilmisiniz ?” Sunucu sustu ve buna cevap vermeyeceğim diyor. Ardından da Müjdat Gezen bu cevap ona yeter diyerek noktayı koyuyor.

Bu adamı seviyorum ben, çekinmeden kimseye yaltaklık yapma amacı güdmeden dilediğini söyleyebiliyor. Çok yaşa sen Müjdat Reyiz.

Ek olarak referandum ile ilgili şunları söylemek istiyorum, demokrasiyi bir araç olarak gören başbakana sahibiz, bu benim düşüncem değil kendi söylüyor tayyip.(özel isim sıfatına dahil bile etmiyorum ismini) Ardından demokrasi, eşitlik, özgürlük nidaları atıyor sağda solda, bu anasaya değişikliği de demokrasiye çok büyük katkılar yapacakmış. evet -mış. En basitinden sen basın ve yayın organlarını ele geçirmiş, baskı yapıyorsun. İnsanların düşüncelerini, fikirlerini özgürce dile getirmesine izin vermiyorsun. Ardından demokrasi diyorsun, ulan aptal herif ! bre zındık ! aklı başında insanlar bunu yer mi ?! Böyle bir çelişki olabilir mi ?! Haliyle demokrasi adına yapılacak bu değişiklik altında bi bit yeniği arıyorum ben, herkes de aramalıdır. Biraz düşünmek kafi.

Hayır !Not : Video izlesene.com tarafından silinmiş. Hükemet internet sitelerine bile baskı yapar olmuş !

17 Ağustos 1999

Marmara Depremi 11 sene evvel bugün, bu saatler. Ne acılar yaşandı, neler oldu neler bitti o zamanda kaldı. Her ne kadar unutmadık desek de kalmadı birşey içimizde unuttuk gitti. Bi deprem daha .. yine binlerce ölü ve yine kapanması zor yaralar. Bi 11 sene daha. Unuturuz neticede. Evet evet kesinlikle. Ders almaksızın inadına unuturuz, olur öyle diyerekten. Ders alanlarımız da yok değil tabi, olası depremde %100 yıkılacağını bilmesine rağmen maddi imkansızlıktan çürük evini onartamayanlar.

Sıcaağğğk

Nefret ediyorum sıcaktan, sırf bu yüzden ileride Moskovada yaşamayı düşünüyorum. Dışarı zaten çıkılmıyor, dün çıkayım dedim bazı işlerim vardı üni. tercih muhabbeti vesaire herneyse götümden ter damladığını hissettim o derece bi sıcaklık. Atıveceydim kendimi yolda.Evde ise klimam olmadığı için vantilatörümle idare etmek zorundayım ama o da bi sike yaramıyo şöyle ki gidip ıslanıyorum bi güzel ardından geçiyorum altına hasta olma pahasına, anca kesiyor. Yoksa siksen durulmaz zaten. Onu bunu bilmem kış gelsin artık. Ne kadar küresel ısınsak da, kar yağğsın pala pala böyle. Geçip camın önüne sigaramı yakıp bu şöleni izliyim. Ek olarak canım hiç birşey istemiyor. Bloğa bilem 2 haftada bir yazıyorum neredeyse, iş güç derkene pek fırsat kalmıyor.

Devlet dairelerindeki göt kalkmışlık

Hiç anlamam he, böyle göt - burun havalarda. Bi kibir bi kibir. İnsanları aşağılayıcı, hakaret edercesine söylemler. Lan yaaarrağam kimsin sen diyesim geliyo. Geçenlerde nüfus cüzdanımı yenilemek için nüfus dairesine gittim. İçeri girdim, 3-4 tane ön tarafta bilgisayar başında oturan mal, bir tanesi demiyor "buyur?". Dedim ki "bakarmısınız ?". Tipleri görcen bi suratsızlar aman allahım, sanırsınız ki hepsi patlak kondom mağduru.Antenin biri dedi ki "Ne vardıığğ ?" İşte nüfus cüzdanımı yeniletecek falan fişman. Resim istedi 2 tane, verdim. Bu resim sana benzemiyo dedi, hayır gözün sike mi bakıyo anlamadım ki, bariz ben. Rütuş da yaptırmam zaten. Yok diyo benzemiyo, belledi delinin sikini bellediği gibi benzemiyo da benzemiyo, yalvar yakar yok. İşte ondan sonra gerildi herif başladı işte git doğru düzgün fotoğraf çektir de, gel de. Sanırsın ki padişah dölü mk çocuğu, öyle havalar.Emretmeler falan. Acil de işim var gitmem gerek. Çektirdim geldim, yine rütuş yok. Hala bakıyo bu da benzemiyo ama neyse. Lan amcık daha yeni çektirdim nesi benzemiyo ? Mına kodumu evladı, o sikik cemaline meni banyosu yaptırdığımın ibnesi !! Nası gerdi beni anlatamam.

Geçen gün de askerlik şubesini aradım, tecil muhabbetini sormak için. Adam açtı, öyle bi ses tonu ki hayattan bezmişlik, böyle miskinlik, uyuşukluk. Ben bilgili değilim bu konularda ki, soruyorum. İşte şöyle şöyle olur mu dedim, birden başladı bağırmaya, gitti o uyuşuk ses tonu gürlemeye başladı. İşte şöyle şöyle yapcan da öyle yapmazsan olmaz da bilmem ne de.Eh dedim sikerim sizi ya. Mına kodumu dağdan inmeleri daha iki lafı bir araya getirip cümle kuramaz. Oraya oturtmuşlar, insanlara bilgi versin yardımcı olsun diye. Ama bunların rahatlığının sebebini merak ediyorum açıkcası. Ne yani herhangi bi şikayet durumunda bir bok olmuyor mu bunlara nedir yani anlamadım bilen var mı ?

Elektrik yedim !

Yurtdışından tablet bilgisayar siparişi vermiştim, dün ulaştı elime. Şarjı bitti bugün, taktım prize şarj ediyorum. Baktım ışığı söndü şarj etmiyor, sikimtrak bi sokum yeri var. Sıradan kullandığımız girişlerden farklı. Kurcalıyorum işte o esnada amına koyim 220 voltu bi yersin, hani derler ya içinde hissediceksin diye. Evet o an içimde hissettim. Anlık olarak direk elimi çeksem de, el ve ayaklarımda o acıyı fazlasıyla hissettim.Saçlarım da hafiften uzun, en son baktığımda diken diken olmuştu, bariz dikilmiş ahah. Bilmiyorum ayrıntılı bilgim yok bu konuda ama çekemeseydim yarra yerdim heralde. O anda bağarmışım farkında değilim, tüm bina ayaklanmış noluyor amına koyim ?! diyerekten. Tabi benim o anda direk toprak geçti aklımdan, altımda baksır üzerimde tişört depar atarak çıplak ayakla bahçeye koştum. Yumuldum toprağa tabi. 10-15 dk öyle hareketsiz kaldım. Fazlasıyla deşarj olmuşumdur heralde. Millette bakıyor balkondan bu çocuk zaten dengesizdi, iyice sıyırdı edasında.Bi süre prize neyin yaklaşamam.Fena tırstım, hassiktir mülayim oldum. Böyle bi tecrübe de edinmiş olduk, artık daha dikkatli olucaaağğm.