Devlet dairelerindeki göt kalkmışlık

Hiç anlamam he, böyle göt - burun havalarda. Bi kibir bi kibir. İnsanları aşağılayıcı, hakaret edercesine söylemler. Lan yaaarrağam kimsin sen diyesim geliyo. Geçenlerde nüfus cüzdanımı yenilemek için nüfus dairesine gittim. İçeri girdim, 3-4 tane ön tarafta bilgisayar başında oturan mal, bir tanesi demiyor "buyur?". Dedim ki "bakarmısınız ?". Tipleri görcen bi suratsızlar aman allahım, sanırsınız ki hepsi patlak kondom mağduru.Antenin biri dedi ki "Ne vardıığğ ?" İşte nüfus cüzdanımı yeniletecek falan fişman. Resim istedi 2 tane, verdim. Bu resim sana benzemiyo dedi, hayır gözün sike mi bakıyo anlamadım ki, bariz ben. Rütuş da yaptırmam zaten. Yok diyo benzemiyo, belledi delinin sikini bellediği gibi benzemiyo da benzemiyo, yalvar yakar yok. İşte ondan sonra gerildi herif başladı işte git doğru düzgün fotoğraf çektir de, gel de. Sanırsın ki padişah dölü mk çocuğu, öyle havalar.Emretmeler falan. Acil de işim var gitmem gerek. Çektirdim geldim, yine rütuş yok. Hala bakıyo bu da benzemiyo ama neyse. Lan amcık daha yeni çektirdim nesi benzemiyo ? Mına kodumu evladı, o sikik cemaline meni banyosu yaptırdığımın ibnesi !! Nası gerdi beni anlatamam.

Geçen gün de askerlik şubesini aradım, tecil muhabbetini sormak için. Adam açtı, öyle bi ses tonu ki hayattan bezmişlik, böyle miskinlik, uyuşukluk. Ben bilgili değilim bu konularda ki, soruyorum. İşte şöyle şöyle olur mu dedim, birden başladı bağırmaya, gitti o uyuşuk ses tonu gürlemeye başladı. İşte şöyle şöyle yapcan da öyle yapmazsan olmaz da bilmem ne de.Eh dedim sikerim sizi ya. Mına kodumu dağdan inmeleri daha iki lafı bir araya getirip cümle kuramaz. Oraya oturtmuşlar, insanlara bilgi versin yardımcı olsun diye. Ama bunların rahatlığının sebebini merak ediyorum açıkcası. Ne yani herhangi bi şikayet durumunda bir bok olmuyor mu bunlara nedir yani anlamadım bilen var mı ?

4 yorum:

Kırmızı Adam dedi ki...

Zöh!

Yahu ben şiir gibi söverim; kırk yıllık kamyon şoförlerinin bile yüzünü kızartırım hatta, ama pis giydirmişsin sen! :)

Bu adamlar saat 17:25'e saat kurarlar, tüm dairede alarm çalar ve yazdıkları cümleyi bile yarım bırakıp çıkarlar. Resim sana benzemiyor diyorsa, benzemiyordur.

Evet, şikayet halinde bir bok olmuyor! Eğer birkaç yıl beklemeye falan niyetin yoksa. :)

Zepevenk dedi ki...

Aslında Ankaradan bi tanıdık olacak, vericen sürgünü vericen sürgünü. Maksat ibnelik değil mi mk.

Kırmızı Adam dedi ki...

Çıkamadın herhalde daireden? :)
Epey oldu da, o bakımdan...

Yoksa şubeyle birbirinize girdiniz de kızıp askere mi aldılar?

ittir imleci dedi ki...

:)) İki lafı bir araya getirse zaten orda ne işi var. Masabaşındakilerinin alayı öyle :) Bazıları hariç...

Yorum Gönder