Devlet dairelerindeki göt kalkmışlık

Hiç anlamam he, böyle göt - burun havalarda. Bi kibir bi kibir. İnsanları aşağılayıcı, hakaret edercesine söylemler. Lan yaaarrağam kimsin sen diyesim geliyo. Geçenlerde nüfus cüzdanımı yenilemek için nüfus dairesine gittim. İçeri girdim, 3-4 tane ön tarafta bilgisayar başında oturan mal, bir tanesi demiyor "buyur?". Dedim ki "bakarmısınız ?". Tipleri görcen bi suratsızlar aman allahım, sanırsınız ki hepsi patlak kondom mağduru.Antenin biri dedi ki "Ne vardıığğ ?" İşte nüfus cüzdanımı yeniletecek falan fişman. Resim istedi 2 tane, verdim. Bu resim sana benzemiyo dedi, hayır gözün sike mi bakıyo anlamadım ki, bariz ben. Rütuş da yaptırmam zaten. Yok diyo benzemiyo, belledi delinin sikini bellediği gibi benzemiyo da benzemiyo, yalvar yakar yok. İşte ondan sonra gerildi herif başladı işte git doğru düzgün fotoğraf çektir de, gel de. Sanırsın ki padişah dölü mk çocuğu, öyle havalar.Emretmeler falan. Acil de işim var gitmem gerek. Çektirdim geldim, yine rütuş yok. Hala bakıyo bu da benzemiyo ama neyse. Lan amcık daha yeni çektirdim nesi benzemiyo ? Mına kodumu evladı, o sikik cemaline meni banyosu yaptırdığımın ibnesi !! Nası gerdi beni anlatamam.

Geçen gün de askerlik şubesini aradım, tecil muhabbetini sormak için. Adam açtı, öyle bi ses tonu ki hayattan bezmişlik, böyle miskinlik, uyuşukluk. Ben bilgili değilim bu konularda ki, soruyorum. İşte şöyle şöyle olur mu dedim, birden başladı bağırmaya, gitti o uyuşuk ses tonu gürlemeye başladı. İşte şöyle şöyle yapcan da öyle yapmazsan olmaz da bilmem ne de.Eh dedim sikerim sizi ya. Mına kodumu dağdan inmeleri daha iki lafı bir araya getirip cümle kuramaz. Oraya oturtmuşlar, insanlara bilgi versin yardımcı olsun diye. Ama bunların rahatlığının sebebini merak ediyorum açıkcası. Ne yani herhangi bi şikayet durumunda bir bok olmuyor mu bunlara nedir yani anlamadım bilen var mı ?

Elektrik yedim !

Yurtdışından tablet bilgisayar siparişi vermiştim, dün ulaştı elime. Şarjı bitti bugün, taktım prize şarj ediyorum. Baktım ışığı söndü şarj etmiyor, sikimtrak bi sokum yeri var. Sıradan kullandığımız girişlerden farklı. Kurcalıyorum işte o esnada amına koyim 220 voltu bi yersin, hani derler ya içinde hissediceksin diye. Evet o an içimde hissettim. Anlık olarak direk elimi çeksem de, el ve ayaklarımda o acıyı fazlasıyla hissettim.Saçlarım da hafiften uzun, en son baktığımda diken diken olmuştu, bariz dikilmiş ahah. Bilmiyorum ayrıntılı bilgim yok bu konuda ama çekemeseydim yarra yerdim heralde. O anda bağarmışım farkında değilim, tüm bina ayaklanmış noluyor amına koyim ?! diyerekten. Tabi benim o anda direk toprak geçti aklımdan, altımda baksır üzerimde tişört depar atarak çıplak ayakla bahçeye koştum. Yumuldum toprağa tabi. 10-15 dk öyle hareketsiz kaldım. Fazlasıyla deşarj olmuşumdur heralde. Millette bakıyor balkondan bu çocuk zaten dengesizdi, iyice sıyırdı edasında.Bi süre prize neyin yaklaşamam.Fena tırstım, hassiktir mülayim oldum. Böyle bi tecrübe de edinmiş olduk, artık daha dikkatli olucaaağğm.