Sivilce-Savar Tarifi


1 hafta önce baktım da sıkıntıdan yüzümü yara, sivilce bağlamış. Doktora gittim krem verdi, düzenli olarak kullanmaya başladım ama bi etkisini göremedim.İnternetten araştırdım biraz, sivilce için doğal ne gibi bir çözüm bulabilirim diye. Bir kaç şey buldum yorumlarını da olumlu gördüğüm. Uyguladım, şimdi yara ne sivilce pamuk gibi cildim oldu ahah. Sivilce sorunsalı olanlar için gerçekten etkili bi çözüm olabilir. Tavsiye ederim. Uzatmadan tarifi veriyim ben : P

Malzemeler :
En yakın aktariyeye gidiyoruz.
Diyoruz ki amcama ;
"Bana elma sirkesi,
'Softem' bakım sabunu (Ballıdır.Cildi besleyici, ferahlık verici bi etkisi var)
Vee gülsuyu ver."

Tarif :

Sabah kalktığımızda öncelikle aldığımız sabunla cildimizi bi güzel duruluyoruz. Ardından bi çay bardağı içine yarısı kadar elma sirkesi koyuyoruz (Bardağa dökmeden önce şişeyi çalkalamayı unutmayın) onun da yarısı kadar su ilave ederek sulandırıyoruz. Sek kullanmayın : P Parmakları bandırıp, sivilcelerin olduğu bölgelere uyguluyoruz. Bunu yaptıktan 2-3 dk sonra cildimizi ılık suyla duruluyoruz.
Bunu sabah ve gece yatarken yapabilirsiniz. Aynı zamanda yatarken cildinizi gül suyu ile silin. Cilt için manyak bi yararı var.

İlave : Elma sirkesi akneye neden olan mikropları öldürür. Cilde parlaklık kazandırır. Yani bi sakıncası yoktur. Sabunu sivilceleriniz geçtikten sonrada kullanabilirsiniz. Gerçekten cildi pamuk gibi yapıyor ve besliyor.

Umarım işinizi işinizi görür : )