Neden Hayır ?

Bi tv programında referandum tartışılıyor, Müjdat Gezen de katılmış programa. İzleyicilerden biri soruyor, neden hayır ? Kafam karışıyor buna mantıklı bi cevap istiyorum. Müjdat Gezen şöyle diyor; ben bu hükümetin faşist olduğunu düşünüyorum, şimdi bir soru soracağım bana cevap veremeyeceksiniz ” Şuanda basın, yayın organları olarak hükümet tarafından baskı altındamısınız, değilmisiniz ?” Sunucu sustu ve buna cevap vermeyeceğim diyor. Ardından da Müjdat Gezen bu cevap ona yeter diyerek noktayı koyuyor.

Bu adamı seviyorum ben, çekinmeden kimseye yaltaklık yapma amacı güdmeden dilediğini söyleyebiliyor. Çok yaşa sen Müjdat Reyiz.

Ek olarak referandum ile ilgili şunları söylemek istiyorum, demokrasiyi bir araç olarak gören başbakana sahibiz, bu benim düşüncem değil kendi söylüyor tayyip.(özel isim sıfatına dahil bile etmiyorum ismini) Ardından demokrasi, eşitlik, özgürlük nidaları atıyor sağda solda, bu anasaya değişikliği de demokrasiye çok büyük katkılar yapacakmış. evet -mış. En basitinden sen basın ve yayın organlarını ele geçirmiş, baskı yapıyorsun. İnsanların düşüncelerini, fikirlerini özgürce dile getirmesine izin vermiyorsun. Ardından demokrasi diyorsun, ulan aptal herif ! bre zındık ! aklı başında insanlar bunu yer mi ?! Böyle bir çelişki olabilir mi ?! Haliyle demokrasi adına yapılacak bu değişiklik altında bi bit yeniği arıyorum ben, herkes de aramalıdır. Biraz düşünmek kafi.

Hayır !Not : Video izlesene.com tarafından silinmiş. Hükemet internet sitelerine bile baskı yapar olmuş !

17 Ağustos 1999

Marmara Depremi 11 sene evvel bugün, bu saatler. Ne acılar yaşandı, neler oldu neler bitti o zamanda kaldı. Her ne kadar unutmadık desek de kalmadı birşey içimizde unuttuk gitti. Bi deprem daha .. yine binlerce ölü ve yine kapanması zor yaralar. Bi 11 sene daha. Unuturuz neticede. Evet evet kesinlikle. Ders almaksızın inadına unuturuz, olur öyle diyerekten. Ders alanlarımız da yok değil tabi, olası depremde %100 yıkılacağını bilmesine rağmen maddi imkansızlıktan çürük evini onartamayanlar.

Sıcaağğğk

Nefret ediyorum sıcaktan, sırf bu yüzden ileride Moskovada yaşamayı düşünüyorum. Dışarı zaten çıkılmıyor, dün çıkayım dedim bazı işlerim vardı üni. tercih muhabbeti vesaire herneyse götümden ter damladığını hissettim o derece bi sıcaklık. Atıveceydim kendimi yolda.Evde ise klimam olmadığı için vantilatörümle idare etmek zorundayım ama o da bi sike yaramıyo şöyle ki gidip ıslanıyorum bi güzel ardından geçiyorum altına hasta olma pahasına, anca kesiyor. Yoksa siksen durulmaz zaten. Onu bunu bilmem kış gelsin artık. Ne kadar küresel ısınsak da, kar yağğsın pala pala böyle. Geçip camın önüne sigaramı yakıp bu şöleni izliyim. Ek olarak canım hiç birşey istemiyor. Bloğa bilem 2 haftada bir yazıyorum neredeyse, iş güç derkene pek fırsat kalmıyor.