Güneşi göremedim


Ufakken böyle değildim değildim işte. Giderdim denize yüzerdim sabahtan akşama, bi güzel uzanıp bronzlaşırdım kararırdım. Eve gelince, anne-babadan izinsiz gidip yüzdüm diye bi ton posta yerdim. Güneşte kaldım diye zırt pırt kızarmazdım. Şimdi ise 10 dklık güneşte cayır cayır yanıyorum eve geldiğimde akşama kadar canım yanıyor. Tenim acayip beyaz ve hassas.Alerjik oluryomuşum, güneşe alerjim varmış benim.Pek de sevmem zaten kendilerini ama niye mına koyim niye ?! Gündüz uyuyup, gece çıkıyorum dışarı sadece, yaşadığımız ilçeyi düşününcede gece napılabilir ki burda gidip sahile içmekten başka ? Güneş kremi sür diyosun da, iyi güzel sürüyoruz, güneşe çıkıyoruz terliyoruz güneş kremi püf. E sik gibi kalıyoruz ortada yine yanıyoruz. Kabarıyoruz, kızarıyoruz, bozarıyoruz. Hay sikeyim. İsyandayım. Alerjik oldum gene, krem kullanıyorum, cildim döküldü lan .. dökülüyor. Ama yeni deri çıkıyomuş, tertemiz mis. Vampir gibi yaşıyorum artık, işim olduğunda sabahtan çıkıyorum güneş henüz kıvama gelmeden, gidiyorum hallediyorum eve dönüyorum. Akşam batarken de, gider sigaramı nevalemi neyin alırım. Güneş görünce her an alev alev yanmaya başlıcakmış gibiyim.Kan da mı arzu ediyorum ne :p

Steelheart - She's GoneHarika ötesi bi parçadır, özellikle introsu delidir. Dinlenmesini şiddetle tavsiye ederim

Yediğim bana yeterAteşli bi sevişmenin ardından, bi dilim ekmek de olsa kafi denilir hani. Yorgunluk, halsizlik ve karın acıkma durumu. Burada da abimiz bu durumda birşeyler atıştırırken yataktaki ablamıza sorar "sen niye yemiyosun ?" ablamızdan da şu şekilde cevap gelir "yediğim bana yeter". Oha! ne yedin abla sen öylea ? İlik, kemik kurumuştur hatunda.Ama öyle içten söylenir ki, hayran olmamak elde değildir.

Paranormal Activity

Geçen gün arkadaşa ısrar ettim izleme konusunda, yok olum acayip tırsarız siktir et, 3 harfli muhabbeti falan var onda dedi. Salla dedim ya ne olacak gerilelim biraz. Neyse başladık izlemeye Naughty America serileri gibi bi başlangıç ve amatör edada çekim şeklinde bir film. 1 saat oldu bir bok yok arada bi kaç muhabbet oldu, bazılarının korkunç dediği hatta sözlüklerde orda burda yorumlarını gördüğüm insanların altlarına sıçmalarına neden olmuş bazı muhabbetler. Biz gülerek izliyoruz, artık canım sıkıldı sevişselerde izlesek diye iç geçirmedim değil hani. Yok ama onu bile yapmadılar kamera karşısında. Boktan bir sonla bitti film. Ardından oha mk, milletin bu kadar abarttığı bumuymuş ? oldum. Konsept güzel, ama daha mantıklı ve ekşınal bişekilde yapılabilirdi. Olan 1 saat 25 dk'ya oldu. Sakın ola ki izlemediyseniz izleyip de o değerli vaktinizi harcamayın.

Götünüze Girsin O Vuvuzela (!)


Sıcaktan bunalıyorum zaten son günlerde, gündüzümü uyuyarak gecemi de dışarı da takılarak geçiriyorum. Yapacak birşey olmayınca buralarda haliyle sikindirik bi monotonluğa boyun eğmek durumundayız şimdilik.2010 World Cup başladı, ulan en azından alırız biramızı geçeriz maç izleriz, keyif yaparak zaman geçiririz diyodum. Bu akşam Almanya - Avusturalya maçı vardı gayette zevkli bir maçtı. Ama gel gör ki elin Afrikalısı tutturmuş bi vuvuzela öttürüp duruyor, sinek vızıltısı gibi adamı deli ediyor. Maçın sesini kısıp izledim artık, içine sıçtılar iki kuruşluk zevkin. Maçın başından sonuna kadar da yapılmaz ki alayı mı saksocu bunların anlamadım mına koyim. Bu aletin yasaklanmasını temenni ediyoruz. Yoksa daha da izlemem maç neyin.

Savaş ?!

Olayın üzerinden zaman geçti, vakit bulup yazamamıştım ama şimdi birşeyler karalayabilirim sanırım. Biliyosunuz ki İsrail, Türkiye'nin öncülüğünü yaptığı 32 ülkeden vatandaşların da katıldığı yardım filolarına saldırı yaptı. Ölenler oldu, yaralananlar oldu.Şimdi ben bunu anlamıyorum ; İsrail gemiler yola çıkmadan önce gelirseniz vururuz uyarısını yaptı. Amcamın biri de çıkmış diyor ki vurursa çarpışırız. Biz bu yardımı oraya ulaştıracaz, ama aynı zamanda bunu yanımızda bir çakı bile olmadan yapıcaz. Hadi iyi güzel hani gerçekten oluşumunuz ve icraatlarınız takdire değer. Oradaki insanların tabiki yardıma ihtiyacı var. Herşey iyi güzel de, İsrail gibi lanetli piçler topluluğunun ne kadar gözü kara bi ülke olduğunu bilmiyomusunuz ? Yaparım diyosa yapar. İbnelerin hiç birşeyden korkusu yok. Dünyaya kafa tutan aynı zamanda dünyayı yönlendiren bir ülke olduğunu da bilmiyor olmalısınız böyle bir icraata kalkıştığınıza göre. Yanlış anlaşılmasın İsrail piçlerini savunmuyorum. Onların ben topunu sikeyim. Benim üzüldüğüm olay o 10 kişinin hayatını kaybetmesi. Kısacası bok yoluna gitmesi. Bu yardımın böyle kafa tutar, artistlik yapar gibi değil de başka şekilde yapılması mümkün olabilirdi. Buna gerek yoktu diyorum. Noldu sonuç olarak 10 kişi gitti ve gittiğiyle kaldı. Yazık, günah. Başbakamınız yine sağa sola sıktı. Bunun hesabı sorulacaktır, sonuçlarına katlanacaksınız falan fişman. Gördük .. BM'den sadece bildiri çıktı, sizi kınıyoruz. Evet sadece kınıyoruz. Karar bile değil bildiri. Napabilirsiniz ki ? Savaş mı açacaksınız ? İşte görüyoruz meydanlarda savaş nidaları, allah allah sesleri. Gülüyorum sadece. Bu ülke kaç yıldır PKK denen 3-5 çapulcu tarafından kaç bin tane evladını verdi. Gitsin önce bu orospu çocuklarını temizlesin, başımızdan siktir etsin.Ne kadar basit görünüyo 7 milyon nüfusu var, dalsak bi günde yok ederiz diyerekten. Sahi mi? diye soruyorum. Çok merak ettim, İsrail kime güveniyor diye araştırdım. Ne Amerika ne de başka bir ülkeye. Adamlar kendilerine güveniyor. Amerika ile savaş durumu olsa şuanda Amerika'yı yok edecek güce sahip adamlar. Kaç yıldır, yılda kaç milyar dolar silaha, cephaneye yatırım yaptıklarını kimse bilmiyo tabi. Bi savaş durumunda 2 yıl boyunca hiç bi şekilde yardım almadan şuanki stoğuyla savaşabilirlermiş.Gerçekçi olalım, bi savaş durumunda dağda bayırda göğüs göğüse savaşmayı düşünmüyosunuz heralde ? Adamlar ellerinde teknoloji ve nükleer birikimiyle bizi haritadan silebilirler, bunu da bilmekte fayda var.Hani bi zamanlar dünyaya hükmettik, Osmanlı torunuyuz falan da dediğim gibi gerçekçi olmakta fayda var. Bu işler facebookda orda burda galeyana gelmekle olmuyor. Ki ondan önce, daha öncede bahsettiğim gibi kendi problemlerimizi bitirelim, kendi insanlarımızın kaybını önleyelim. Başkaları için, savaşmanın vakti de gelir belki nokta.

Nickelback - Burn It To The Groundİtinayla tavsiye edilir.